Схеми оплати часто відрізняються не тільки у різних салонів, а й навіть в одному закладі для різних співробітників. Наприклад, майстер манікюру отримує 50% від суми оплати за свої послуги, а косметолог отримує 70% від суми послуги, але за вирахуванням вартості матеріалів, тому що матеріали для косметології досить дорогі.
Для того, щоб налаштування зарплати у нашій програмі відповідало різним потребам, ми створили стандартні схеми нарахування зарплати, які з'являються за умовчанням. Коли ви будете налаштовувати премії за продаж, або відсоток за послугу співробітнику, ви зможете швидко вибрати від чого буде розраховуватися сума для нарахування.
Розглянемо стандартні схеми нарахування зарплати з прикладу налаштування оплати послуг.
1. Перейдіть до розділу Працівники та почніть налаштовувати спеціалісту оплату за послуги. Докладніше як це зробити, читайте «Як налаштувати спеціалісту відсоток за послугу».
2. Натисніть на полі в колонці "Сума".
З'явиться перелік схем нарахування зарплати.
3. Є можливість налаштувати відсоток спеціаліста:
– Від суми. У такому разі відсоток розраховується від вартості позицій, що продаються по прайсу, без будь-яких відрахувань. Наприклад, якщо майстру манікюру встановлено 50% від суми і він надасть послугу вартістю 500 гривень, то отримає 250 гривень зарплати незалежно від того, скільки витратив матеріалу та як розрахувався клієнт.
– Від суми мінус знижка. Від прайсової вартості позиції відніметься знижка, яку ви надасте клієнту. На суму, що залишилася, нарахується відсоток. Наприклад, якщо майстру манікюру встановлено 50% від суми – знижка, він надасть послугу вартістю 500 гривень, а клієнт сплатить 400 гривень завдяки знижці, то майстер отримає 200 гривень.
– Від суми мінус собівартість фактична. Фактична собівартість - це закупівельна ціна товарів, які додані до калькуляції послуги. Наприклад, косметологу встановлено 50% суми мінус собівартість фактична. Чистка обличчя коштує 500 гривень, при цьому матеріалів косметолог використав на 200 гривень. Від 500 гривень забере 200 і на решту буде нарахована зарплата. У такому разі косметолог отримає 150 гривень.
– Від суми мінус знижка, мінус собівартість фактична. Від вартості позиції по прайсу відніматиметься і знижка, яку ви надасте клієнту, і собівартість використаних матеріалів. На суму, що залишилася, нарахується відсоток.
– Від суми мінус планова собівартість. Планова собівартість - це заплановані витрати на послугу, які не можна порахувати в калькуляцію. Додається до картки послуги та розраховується самостійно. Наприклад, ви вважали, що в собівартість послуги входить також оренда приміщення, комунальні платежі та витрати на рекламу, і становить приблизно 30 гривень для одного манікюру. Вказали у картці послуги «Манікюр» плановану собівартість у 30 гривень. Тепер, якщо майстру манікюру встановлено 50% від суми мінус планова собівартість і він надасть послугу вартістю 500 гривень, то отримає 50% від 470 гривень.
– Від суми мінус знижка, мінус планова собівартість. Від вартості позиції по прайсу відніматиметься і знижка, яку ви надасте клієнту, і витрати на послугу, що плануються. На суму, що залишилася, нарахується відсоток.
– Від суми мінус собівартість фактична, мінус собівартість планова. Від вартості позиції по прайсу відніматиметься і собівартість використаних матеріалів, і заплановані витрати на послугу. На суму, що залишилася, нарахується відсоток.
– Від суми мінус знижка, мінус собівартість фактична, мінус собівартість планова. Від вартості позиції по прайсу буде відніматися знижка, яку ви надасте клієнту, собівартість використаних матеріалів та заплановані витрати на послугу. На суму, що залишилася, нарахується відсоток фахівцю.
4. Також можна виставити фіксовану суму оплати:
– Фіксована оплата в основній валюті. Наприклад, майстру манікюру встановлено 120 гривень за кожну послугу. Майстер отримає цю суму незалежно від того, скільки послуга тривала та скільки заплатив за неї клієнт.
– Фіксована оплата в основній валюті за годину. Наприклад, масажистові встановлено 100 гривень за годину масажу. Якщо масаж триватиме дві години, масажист отримає 200 гривень.
– Фіксована оплата в основній валюті за хвилину. Наприклад, масажисту встановлено 5 гривень за хвилину масажу. Якщо масаж триватиме 50 хвилин, масажист отримає 250 гривень.