Зауважте, що б переплати працювали, вам необхідно підключити платіжну систему, для цього потрібно укласти договір з WayForPay.
Ця опція працює на тарифі «Ultimate».
1. Перейдіть до розділу «Налаштування» → «Налаштування програми» → «Передплата».
2. Під'єднайтесь до платіжної системи, у відповідних полях, а саме «Merchant login» та «Merchant Secretkey» пропишіть дані (ці дані ви знайдете в особистому кабінеті WayForPay, коли підпишете договір).
3. Оберіть рахунок на який будуть зараховуватись онлайн передплати клієнтів. Також, ви можете попередньо створити окремий рахунок для онлайн передплат. Як створити новий рахунок, читайте в цій статті.
4. Натисніть кнопку «Підключитись», а потім натисніть на повзунок «Увімкнути передплату записів для клієнтів».
5. Оберіть за скільки часу до початку запису клієнта повинна бути передплата. Якщо до запису залишилося менше часу, ніж обрано, можливість як обов'язкової, так і необов'язкової попередньої оплати відключається. Час визначається за часовою зоною у налаштуваннях програми.
У програмі є два види передплати: обов'язкова та необов'язкова. Розберемося, як налаштувати кожну з них.
Обов'язкова передплата
Налаштуйте умови обов'язкової передплати. Коли хоча б одна з умов обов'язкової передплати буде виконуватись, необхідно внести відповідну суму для того, що б клієнт міг створити запис.
Передплата розраховується для кожної послуги окремо, тобто може бути, коли в записі є 2 послуги, але необхідно внести передплату за одну послугу. 1. Виберіть вид передплати, яку повинен буде внести клієнт, а потім напишіть розмір передплати. Які є варіанти передплати:
- повна передплата
Повна передплата від загальної суми чека. Якщо у клієнта є карта на знижку, то при внесенні передплати, ця знижка буде враховуватись.
- фіксована сума за візит
Яка б не була сума чека, передплата завжди буде фіксована.
- фіксована сума за послугу
Якщо сума передплати однієї послуги становить 50 гривень, а в чеку 2 послуги, то загальна передплата буде становити 100 гривень.
- відсоток від вартості послуг
Передплата клієнта буде у відсотковому співвідношенні до суми чека. Наприклад, вартість всього чека становить 100 гривень, а в налаштуваннях вказано 10% від вартості послуг, то передплата клієнта буде 10 гривень.
- сума за час у розкладі
Ціна за проміжок часу у розкладі. Наприклад, якщо вибрано 50 гривень за одну годину, то додавши послугу, яка триває 2 години, передплата становитиме 100 гривень.
2. Виберіть фахівців, для яких передплата обов'язкова завжди, незважаючи на послуги та дні.
3. Виберіть послуги, для яких передплата буде обов'язкова завжди, незважаючи на фахівців та дні.
4. Виберіть дні, для яких передплата буде обов'язкова, незважаючи на фахівців та послуги.
5. Позначте дні тижня або додайте конкретні дати з обов'язковою передплатою: наприклад, 31 грудня чи 8 березня.
6. Обов'язкова передплата в листі очікування. Коли створюють запис в лист очікування, при виконанні умов «Послуги з обов'язковою передплатою» або «Час і день з обов'язковою передплатою» від клієнта буде вимагатись обов'язкова передплата. Якщо галочка не встановлена, то в листі очікування передплат для клієнтів не буде.
7. Блок контролю внесення передплати. При створенні запису, якщо необхідна передплата, адміністратор може внести її в програмі самостійно, а також адміністратор може відправити клієнту смс з посиланням на внесення передплати онлайн. Відповідно цей блок потрібний для записів, в яких очікується передплата. Важливо! Для цього блоку має бути підключений смс провайдер!
Можливі наступні варіанти:
- «Після створення запису нагадувати клієнту за допомогою смс, що він не вніс передплату». Цей блок необхідний, що б повторно надіслати клієнту смс через певний час, якщо він досі не вніс передплату.
- «Після створення запису нагадувати адміністратору, що клієнт не вніс передплату». В розділі «Розклад» з'явиться вікно нагадування, що для запису, де очікувалась передплата, клієнт її досі не вніс. Тоді адміністратор може переглянути цей запис та відправити повторно смс або ж скасувати його. Повторне надсилання смс адміністратором заново запустить час, через який треба буде проінформувати адміністратора в програмі.
- «Після створення запису відміняти запис клієнта з простроченою передплатою». Якщо клієнт не вніс передплату через час, що зазначений в цьому пункті, після останньої відправленої клієнту смс на внесення передплати, то запис автоматично буде скасовано без втручання адміністратора.
8. Справа, ви можете побачити налаштовані вами умови для передплат.
Необов'язкова передплата
У випадках, коли передплата не є обов'язковою або клієнт хоче внести передплату заздалегідь повністю, існує можливість внести передплату повністю. Ви можете мотивувати клієнтів сплачувати повністю заздалегідь, якщо надаєте знижку або бонус при передплаті.
Важливо! Якщо у клієнтів діє карта на знижку, загальна накопичувальна схема чи акція, то вона не буде впливати на розмір повної передплати. Наприклад, якщо ви надаєте за повну передплату 10% знижки, а у клієнта є карта на 20% знижки, то програма запропонує внести повну передплату з 10% знижки. В будь-якому випадку у вікні внесення передплати можна змінити суму передплати вручну.
Знижка та бонус при необов'язковій передплаті буде застосовуватись саме при оплаті запису, а не внесенні передплати.
Налаштування необов'язкової передплати:
1. Виберіть, що надаватимете клієнтам у разі необов'язкової передплати: знижку, бонус або нічого.
2. Якщо ви вибрали знижку або бонус, пропишіть їх розмір у відсотковому співвідношенні.
Приклад необов'язкової передплати зі знижкою:
Ви надаєте клієнту 10% знижки при необов'язковій передплаті, клієнт записується на послугу, яка коштує 200 гривень, при розрахунку передплати, програма запропонує внести повну передплату з урахуванням 10% знижки, тобто 180 гривень. Обираємо варіант «Оплата в закладі» та «Оплатити».
При оплаті цього запису програма покаже, що є 10% знижки.
Фінальні кроки
1. Налаштуйте текст СМС, яке отримуватимуть ваші клієнти за необхідності оплати. Є 4 вкладки, де ви можете відреагувати наступні шаблони СМС, а саме:
- «СМС для оплати запису»
- «СМС з нагадуванням про оплату»
- «СМС, якщо оплата вдалась»
- «СМС при скасуванні запису».
Важливо! Не забудьте використати динамічні дані [посилання] на оплату.
2. Натисніть «Зберегти».
Готово!